Zakwaszanie i odkwaszanie organizmu

Zakwaszenie organizmu - globalny problem

Beata Majewska
paź 5 2016

Wpływ stresu na nasze zdrowie

Zakwaszenie organizmu, co to takiego?

Zakwaszenie organizmu to bezpośredni efekt tego jak się odżywiamy, że codziennie się stresujemy i mamy różnorakie problemy metaboliczne. Korzystając z krążenia limfatycznego dochodzi do obciążenia nerek, które usuwać będą nadmiar kwaśnych produktów, ale jedynie do pewnego stopnia. Skuteczność neutralizacji obniżać się będzie pod wpływem tego jaki mamy stres czy też poziom adrenaliny. W związku z zakwaszeniem naczynia krwionośne nieustannie przenoszą czynniki uszkadzające dosłownie na cały organizm. W zakwaszonym organizmie (Czytaj więcej na: http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ) choroby mają takie warunki jak w inkubatorze. Jeśli chodzi o neutralizację tych problemów i kwaśnych produktów będzie można liczyć się z tym, że organizm będzie pobierał składniki mineralne z organizmu. W ten sposób pozbywa się również ze swojego wnętrza różnorakich kwaśnych produktów przemiany materii.

Najgroźniejszym etapem będzie mocne zakwaszenie krwi, które prowadzić może do wielu poważnych chorób a niekiedy nawet do śmierci. Krew posiada pH na poziomie mniej więcej 7,4. Natomiast, jeśli spadnie poniżej 6,9 może nastąpić nawet śmierć. Należy pamiętać, że niektóre procesy w organizmie zachodzą w środowisku zasadowym. Gdy będziemy w pełni zdrowi i posiadamy rezerwy alaklizujące. Dzięki temu będzie można oczekiwać, że nasz organizm będzie w stanie jakoś skutecznie doprowadzić do wyrównania poziomu pH.

Nadmiar kwaśnych produktów

Predyspozycje

Oprócz nieodpowiedniej diety do zakwaszenia może również prowadzić również takie kwestie jak zbyt mała ilość płynów, niedobór tlenu czy też sięganie po użytki w takiej postaci jak alkohol czy nikotyna. Ponadto zatrucie metalami ciężkimi upośledzenie funkcji nerek czy też uboczne skutki stosowania niektórych leków, brak aktywności fizycznej a także choroby zakaźne, które przebiegają razem z gorączką.

Co kryje się pod pojęciem równowaga kwasowo – zasadowa?

To przede wszystkim odpowiedni stosunek jonu wodorowego do jonu hydroksylowego w płynach ustrojowych organizmu. Zasadowość wobec tego zależeć będzie od zawartości jonów hydroksylowych a kwasowość od jonów wodorowych.

Objawy

Do objawów zakwaszenia zaliczyć można sińce pod oczami, ospałość czy przewlekłe zmęczenie, gorycz czy kwaśność w ustach. Pojawiać się będą bóle głowy, mroczki przed oczami. Nie można zapominać także o niestrawności czy zmianach skórnych takich jak grudki czy krosy, szczególnie pojawiające się na brodzie i żuchwie, a także do zatrzymania wody w organizmie. Jeśli spadnie nam odporność to również to może być taki element, który będzie miał duże znaczenie i może świadczyć o tym, że problem z zakwaszeniem nas dotyczy.

Udostępnij