Zakwaszanie i odkwaszanie organizmu

Zakwaszanie i odkwaszanie organizmu. O co chodzi?

Paulina Senator
paź 5 2016

Produkty zakwaszające

Jeśli chcemy, by nasz organizm odpowiednio pracował musimy mu dostarczyć i kwasowych i zasadowych produktów. najważniejsze będzie jednak to, że nie chodzi konkretnie o poziom pH produktów, które będziemy wybierać ale o to jaki wpływ mają one na pH naszej krwi po ich strawieniu. Dlatego np. cytryna będzie kwaśna, ale ma zasadowe działanie a cukier, który jest słodki będzie działał zakwaszająco. W każdym posiłku powinny być i produkty zasadowe i kwasowe w odpowiednio równoważącej się ilości.

CO NAM GROZI?

Zjadanie typowo kwasowych posiłków na krótką metę nic takiego nam nie zrobi, ponieważ organizm sobie spokojnie z tym poradzi. Wykorzystywać będzie bowiem własne zapasy tych składników, które alkalizują organizm. Jeśli jednak cały czas będziemy jeść produkty zakwaszające to organizm będzie musiał posiłkować się cały czas tymi gromadzonymi minerałami i nie będzie to dobra sytuacja, ponieważ w końcu dochodzić demineralizowania tkanek. I nie będzie tutaj wyłącznie chodzić o odwapnienie organizmu i pojawienie się problemów z osteoporozą, łamaniem się zębów i paznokci.

 

Prodeacid - zakwaszenie przestanie być problemem

 

Tak naprawdę będzie to działać na cały nasz organizm przez co nasze kości będą podatne na złamania a zęby na próchnicę. Będzie nam również grozić problem z chorobą wieńcową i miażdżycą co może prowadzić do wylewów czy nadżerki na błonach śluzowych. Niekiedy pojawią się problemy z włosami, wątrobą czy zmiany zwyrodnieniowe w naszych stawach.

NIE LEKCEWAŻ OBJAWÓW!

Zakwaszenie wiąże się praktycznie ze wszystkimi przewlekłymi chorobami. Mogą się pojawić objawy, które świadczyć będą o uszkodzeniu komórek. Poniżej choroby jakie będą z tym związane.

1. Przewód pokarmowy

Przewlekłe stany zapalne w błonie śluzowej żołądka. Grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne to zawsze będzie z zakwaszeniem związane.

2. Mięśnie – stawy

Dna moczanowa, bóle mięśni czy uszkodzenia dysków międzykręgowych oraz ostre bóle kręgosłupa a dalej także problemy z osteoporozą.

Objawy zakwaszenia organizmu

3. Skóra - włosy – zęby

Wypadanie włosów czy też kruche paznokcie, problemy z próchnicą i parodontozą, sucha skóra czy zakażenia grzybiczne, u młodych również problemy trądzikowe. 4. Układ metaboliczny Nadwaga, napady głodu. Nagły głód słodyczy, cukrzyca czy kamienie nerkowe oraz wyższy poziom cholesterolu.

5. Układ sercowo-naczyniowy

Problemy z nadciśnieniem, zwapnianie, choroby naczyń krwionośnych, złe ukrwienie rąk i nóg.

6. Cały organizm

Chroniczne bóle, depresja, mniejsza wydolność organizmu, złe ogólne samopoczucie, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, obniżenie popędu płciowego i szybkie zmęczenie.

Udostępnij