Zakwaszanie i odkwaszanie organizmu

Co to jest zakwaszenie organizmu?

Beata Majewska
paź 5 2016

Objawy zakwaszenia organizmu

Jeśli chcemy, by nasz organizm odpowiednio pracował musimy dostarczyć mu produkty i zasadowe i kwasowe. Ważna będzie tutaj kwestia nie tego jakie ph ma dany produkt, ale jaki wpływ będzie miał na pH naszej krwi po strawieniu i przyswojeniu. Przykładowo cytryna jest kwaśna a będzie działać na nas zasadowo a cukier, który jest w smaku słodki będzie decydował o mocnym zakwaszeniu organizmu. Dlatego warto łączyć w diecie te składniki, które będą zróżnicowane i będą miały i zasadowy i kwasowy charakter. Celem naszym powinno być zachowanie równowagi kwasowo – zasadowej w naszym organizmie.

Popularny temat: Co pomaga na zakwaszenie organizmu? - Prodeacid

Jakie są konsekwencje zakwaszenia organizmu?

Podstawowy problem jaki będzie się pojawiał to demineralizacja co doprowadzi do pojawienia się osteoporozy, próchnicy i łamania się zębów a także problemów z paznokciami. Ale na tym nie koniec, tak naprawdę cały nasz organizm będzie cierpiał w całości.  Grozi nam choroba wieńcowa, miażdżyca oraz problemy z wątrobą, zmarszczkami, włosami i cukrzycą, mogą się także pojawiać zmiany zwyrodnieniowe stawów a także komórki nowotworowe. Osoby, które zajmują się fizjologią starają się mówić także o innych problemach, które powinny nas zaniepokoić. Między innymi nasz organizm będzie bardziej podatny na bakterie i wirusy, pojawiać się będą drożdże i grzyby czy pleśnie. Możemy się szybciej starzeć a na naszej twarzy pojawią się zmarszczki. Niekiedy będziemy także cierpieć na zaburzenia snu i podlegać częstym infekcjom.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Jakie są objawy zakwaszenia?

Nasz przewód pokarmowy narażony będzie na przewlekłe stany zapalne błony śluzowej żołądka, jelit czy zaparcia. Pojawiają się uczucie pełności, wzdęcia czy problemy z pracą pęcherzyka żółciowego. Skóra, włosy czy zęby – można zauważyć, że szybsze wypadanie włosów, kruche paznokcie i próchnicę oraz paradontozę. Układ sercowo naczyniowy zostanie w znaczącym stopniu obciążony nadciśnieniem chorobami naczyń krwionośnych i nieprawidłowym ukrwieniem rąk i nóg.

Mięśnie i stawy

W przypadku zakwaszenia organizmu może wystąpić dna moczanowa, bóle mięśni, uszkodzenie dysków międzykręgowych czy ostre problemy i bóle kręgosłupa. Układ metaboliczny może mieć problem z nadwagą czy napadami głodu oraz nagłym głodem słodyczy czy cukrzyca oraz kamienie nerkowe. Tak naprawdę cały nasz organizm będzie chory, występować będzie mniejsza wydolność organizmu, złe samopoczucie oraz niezdolność do radzenia sobie ze stresem, mniejsze będzie libido, będzie również można o tym, że znacząco osłabione będą bariery odpornościowe organizmu.

Udostępnij