Niezwykłe właściwości i działanie aloesu

Cudowna roślina – aloes

Beata Majewska
paź 5 2016

Moc lecznicza aloesu

Mówi się, że Kleopatra zawdzięczała swoją wspaniałą urodę aloesowi i kąpielom w kozim mleku. Pozytywny wpływ na ludzki organizm znany jest tak naprawdę od wieków. Choć coraz rzadziej pojawia się na parapetach naszych mieszkań to jednak nadal używa się go do produkcji leków oraz kosmetyków. W sklepach czy aptekach nadal będzie można znaleźć rozmaite produkty z wyciągiem z aloesu. (Doskonały opis właściwości aloesu znajdziesz tu: http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ). Leki, maści, kremy czy też płyny do kąpieli to wszystko oparte jest na aloesie. To produkt sprzyjający zdrowiu i urodzie.

Aloes zawiera witaminy A, C i E a także liczne minerały takie jak sód, potas, wapń, magnez, mangan, miedź, chrom, cynk, żelazo. Dzięki jego cudownym właściwościom jest używany na szeroką skalę w farmaceutycznym i kosmetycznym przemyśle. Jeśli mamy go w domu będzie można korzystać z jego licznych dobrodziejstw.

Sok z aloesu działać będzie kojąco na układ pokarmowy

Zmniejszać może niestrawność oraz uczucie ciężkości po posiłki. Może gwarantować leczenie nadkwasoty w żołądku, zgagę czy też wzdęcia. Ma także lekko przeczyszczające działanie i przyspieszać będzie przemianę materii. Dzięki temu dobrze przyda się w odchudzaniu. Poza tym będzie wzmocniona odporność organizmu oraz będziemy mieli więcej energii. Można dzięki tej roślinie się regenerować. Ma również działanie przeciwzapalne i antybakteryjne co będzie wpływać na łagodzenie bólu głowy i kaszlu.

Wyciąg z aloesu

Lekarstwo na ból gardła

Sok z aloesu i łyżeczka miodu oraz soku z cytryny to doskonała mieszanka, która będzie gwarantować nam lepszą ulgę dla gardła niż zwykłe sklepowe tabletki do ssania. Okładu z aloesu to również takie propozycje, które będą gwarantować regenerację tkanek przy poparzeniach czy odmrożeniach oraz zranieniach. Mogą one między innymi przynosić ulgę, gdy ukąsi nas owad. Mogą także mieć działanie nawilżające. Szczególnie są one polecane w leczeniu oparzeń słonecznych i przy trądziku czy opryszczce. Można także liczyć na to, że uda się skutecznie poradzić ze zmarszczkami.

Przeciwwskazania

Jeśli chodzi o przeciwwskazania to będzie można tutaj mówić o uczuleniu na aloes i o ciąży. Jeśli ktoś jest w ciąży to powinien raczej unikać aloesu, ponieważ pobudza on macicę do skurczów, co może wywoływać poronienie albo też przedwczesny poród. Unikamy również aloesu w trakcie karmienia piersią. Zawarte tam związki mogą wpływać na to, że u dziecka pojawi się biegunka. Dlatego w niektórych momentach będzie trzeba na ten składnik uważać, by nie doprowadzić do jakichś poważnych problemów, gdy pojawią się jakieś skutki uboczne związane między innymi z aloesem, a takie również się pojawiają.

Udostępnij