Nie lekceważ zakwaszenia

Zakwaszenie organizmu

Karol Maślak
paź 5 2016

Równowaga kwasowo zasadowa

1. Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu to stan, który polega na tym, że nie ma równowagi kwasowo zasadowe (Więcej na: http://prodeacid.pl/opinie-naukowe-i-sklad-kapsulki ). pH płynów wewnętrznych zdrowego człowieka ma mieć lekko zasadowy odczyn. Powinno się mieścić między innymi w granicach 7,35-7,45. Nadmiar kwasów będzie zaburzać tą równowagę między zasadami i kwasami co sprawi, że płytki krwi czerwone będą ulegać rulonizacji i agregacji. Zlepianie się erytrocytów ograniczy znacząco transport tlenu do tkanek i przyczyni się do rozwoju stanów patologicznych.

2. Co powoduje zaburzenie równowagi kwasowo – zasadowej?

Jednym z kluczowych elementów, które sprzyjają zakwaszeniu to nieprawidłowe odżywianie, spożywanie nadmiernych ilości białka, węglowodanów oraz ulepszaczy, które pojawiają się w każdej przetworzonej żywności.

3. Czy można zapobiegać wytwarzaniu się kwasów?

Wytwarzanie kwasów to zjawisko naturalne i nie da się go wyeliminować, ponieważ to nierozłączny element, który powstawać będzie w wyniku procesów trawienia oraz oddychania przemiany materii i rozpadu komórek. Możemy jednak nasz organizm wspomagać spożywając różnorakie produkty zasadotwórcze. Znacznie zmniejsza się również wydzielanie kwasów oraz ich neutralizację. W przypadku produktów, które są silnie zakwaszające organizm nie będzie w stanie sobie z tymi kwasami poradzić i będzie dochodzić do różnych zaburzeń i rozwoju chorób.

Jak walczyć ze zmęczeniem?

4. Skąd mam wiedzieć czy mam problem z zakwaszeniem organizmu?

Jednym z najbardziej miarodajnych badań jest analiza żywej kropli krwi. Zaburzenie gospodarki kwasowo zasadowej w mikroskopowym obrazie krwi charakteryzować się będzie również ciemną barwą erytrocytów oraz rulonizacją albo też agregacją.

5. W jaki sposób ograniczyć niekorzystne działanie kwasów?

Jeśli chcemy poradzić sobie z działaniem niekorzystnym kwasów warto przede wszystkim zmienić swój tryb życia. To najważniejsza kwestia, na jaką będzie trzeba zwracać uwagę. Oczywiście wymaga to pewnego zaangażowania i odrobiny czasu, ale warto, ponieważ w ten sposób skutecznie o siebie zadbamy.

Udostępnij