Nie lekceważ zakwaszenia

Zakwaszenie organizmu – co to jest i jak je leczyć?

Karol Maślak
paź 5 2016

Równowaga kwasowo-zasadowa

Narzekasz na stan swoich włosów oraz paznokci?

A jeśli dodatkowo masz problem z nadwagą a organizm jest ciągle zmęczony i osłabiony to bardzo możliwe, że masz problem z zakwaszeniem organizmu.

Zakwaszenie organizmu – co to jest?

Zakwaszenie wynika z zaburzenia równowagi kwasowo – zasadowej. Ta równowaga to stan, w którym zachować można stosunek kationów i anionów w płynach ustrojowych, które będą odpowiadać za odpowiedni poziom pH oraz prawidłowy przebieg procesów życiowych (Dowiedz się więcej na: prodeacid.pl).

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Przyczyny zakwaszenia mogą być różne, w dużej mierze będzie to zależne od aktywności fizycznej oraz stresu a także szybkiego tempu życia. Bardzo dużą rolę w utrzymaniu właściwej równowagi kwasowo – zasadowe może mieć to co będziemy jeść. Mamy duży wpływ na to co dostanie się do naszego organizmu i co będzie się z tych składników uwalniać po ich spożyciu. Szukajmy tych, które nie będą powodowały zakwaszenia. Zaburzenie równowagi może spowodować niewłaściwy rodzaj prowadzonej przez nas diety.

Produkty odkwaszające organizm

Jakie są oznaki zakwaszenia organizmu?

Najczęstszymi objawami, które występują w czasie zakwaszenia organizmu będzie zmęczenie, które ma przewlekły charakter. Nie ma energii, nie możemy zasypiać dlatego pojawia się zdenerwowanie oraz niepokój. Inne symptomy równie często się pojawiają to także problemy z grzybicą oraz skórą, ciemne kręgi pod oczami oraz przeziębienia a także spadek odporności, zawroty głowy czy nudności. Dodatkowo w wielu przypadkach występują zaburzenia krążenia, wyziębienie organizmu a także zimne ręce czy stopy. Kolejnymi objawami będą już poważne zmiany chorobowe. Z czasem pojawiać się będą między innymi takie problemy jak reumatyzm, kamienie nerkowe, nadciśnienie czy wyższy poziom cholesterolu.

Jak samemu zbadać zakwaszenie organizmu?

Wystarczy sobie kupić paski do pomiaru pH oraz badać mocz w różnych porach dnia. Pierwszy pomiar wykonujemy po przebudzeniu a kolejne w odstępie kilku godzin. Każdy pomiar warto notować od razu po przebudzeniu a kolejne co kilka godzin. Potem od razu tworzymy wykres i jeśli krzywa jest prosta albo delikatnie unosząca się to będzie znaczyć, że dotyczy nas problem zakwaszonego organizmu.

Jak leczyć?

Leczenie tej dolegliwości wcale nie będzie takie trudne jakby się to mogło wydawać. Wystarczy jednie zmienić nawyki żywieniowe oraz dotychczasowy styl życia, należy odżywiać się produktami zasadotwórczymi i ograniczyć te, które są kwasotwórcze. Aby zwiększyć potencjał zasadotwórczy diety warto ograniczyć znacząco te produkty, które mają charakter zakwaszający.

Udostępnij