Moc zielonych liści

Graj w zielone – aloes

Karol Maślak
paź 5 2016

Sok z aloesu

Aloes to przede wszystkim składnik, który znany jest z łagodzenia skutecznego problemów skórnych takich jak oparzenia czy podrażnienia. Jednak roślina jest także inaczej znana i ma inne korzystne zastosowania. Będzie to między innymi skuteczna detoksykacja organizmu, układu krążenia oraz działania przeciwbólowe ( Dla poszukujących więcej informacji o aloesie: http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ). Mówi się także o tym, że aloes będzie sprzyjał chudnięciu. Zwolennicy picia soku z aloesu zapewniają, że około 100 ml soku dziennie poprawi już znacząco funkcjonowanie organizmu, oczyści jelita.

ULGA DLA BRZUCHA

Aloes może wpływać również na oczyszczenie układu pokarmowego z resztek jakie się tam znajdują. Zalicza się do nich między innymi niestrawione resztki pokarmu, toksyny oraz drobnoustroje. Substancje te zostają na ścianach jelit i mogą zmniejszać wchłanianie składników odżywczych. Aloes reguluje również produkcję soku żołądkowego i zapobiegać będzie takim chorobom jak wrzody czy niestrawność.

ULGA W BÓLU

Sok z aloesu to również szansa na leczenie zapalenia stawów. Składnik ten chroni przed bólem ma działanie przeciwzapalne. Zmniejsza również ból i sztywność stawów, zwiększa ich ruchomość. W składzie znajdują się mukopolisacharydy, które są bardzo ważne w procesie regeneracji komórek. Pomaga regenerować mięśnie.

Składniki aloesu

ULGA DLA WAGI

Odchudzające działanie polega na tym, że będzie między innymi zwiększać tempo przemian metabolicznych. Aloes ma zwiększać ilość spalanej przez organizm energii. Zawiera w swoim składzie kolagen, co wpływać będzie na intensywniejszą realizację procesów trawiennych i zwiększa zapotrzebowanie na białko. Dzięki stymulowaniu ruchów w jelitach zmniejsza się czas przebywania pokarmu w jelitach.

ULGA DLA CIAŁA

W aloesie mamy takie składniki, które wpływają na usuwanie metali ciężkich z organizmu. Detoksykacja odbywa się również przez działanie na przewód pokarmowy co również ma duże znaczenie.

PROFILAKTYKA

Mamy tam również takie składniki, które mogą wpływać na produkcję ciałek krwi. Wspomaga to organizm w walce z bakteriami wirusami, może również zapobiegać rozwojowi komórek nowotworowych, obecnie trwają badania mają one ocenić również właściwości profilaktyczne, na jakie można wskazać przy leczeniu problemów nowotworowych.

Przy spożywaniu takiego soku mogą się pojawić również skutki uboczne takie jak reakcje alergiczne czy nudności, dlatego trzeba uważać na to, by nie przesadzać z ilością. Niekiedy pojawić się mogą skurczowe bóle brzucha,jednak takie skutku uboczne pojawiają się również przy spożywaniu leków, dlatego nie będą one jakość szczególnie niebezpieczne.

Udostępnij