Chlorofil dla zdrowia i urody

Co to takiego chlorofil

Karol Maślak
cze 10 2017

Życiodajna moc z roślin

Chlorofil należy do związków chemicznych, które znajdziemy w roślinach, algach, niektórych bakteriach. Wyróżnia się chlorofile A oraz B, które znajdują się w większości roślin oraz C i D, które to występują jedynie w glonach. Chlorofil ma zieloną barwę, ponieważ pochłania część światła czerwonego oraz niebieskiego i następnie odbija światło zielone. Chlorofil będzie łączony również z energią słoneczną i dlatego określony jest jako zielone słońce.

Jakie możliwości daje nam chlorofil?

To płynna energia słoneczna. Spożywanie chlorofilu zapewnia skórze piękny oliwkowy odcień, może również spowolnić procesy starzenia się skóry. badania wykazują, że zielony barwnik radzi sobie z nowotworami, może pokonać również miażdżycę. Stosuje się go również w trakcie leczenia anemii, ponieważ będzie zwiększał liczbę czerwonych krwinek. Dzięki niemu dostarczamy do organizmu również dużą dawkę żelaza. Chlorofil łagodzi stany zapalne w jamie ustnej, leczy dziąsła, niweluje zapachy niekorzystne.

Właściwości chlorofilu

Przyjmowanie chlorofilu poleca się kobietom karmiącym, ponieważ stymuluje wydzielanie mleka. Chlorofil może również regulować cykl miesiączkowy, wpływa również na funkcjonowanie tarczycy. Jest to polecane dla osób chorujących na astmę. Dodatkowo zielona krew roślin poprawia gojenie ran, zmniejsza problem z żylakami, wpływa korzystnie na wzrok. Jeśli mamy problem z przemęczeniem czy stresem to właśnie czysty chlorofil będzie dobrym rozwiązaniem. Chlorofil można przyjmować pod wieloma postaciami jednak najpopularniejszą jest chlorofil do picia w postaci suplementów diety. Produkty polecane to np. Duo Chlorofil (www.duochlorofil.pl). 

Dostarczamy chlorofil do organizmu

Cennym źródłem chlorofilu będą przede wszystkim zielone warzywa, liście sałaty, brokuły, ogórek, szpinak, rzeżuchę czy koperek. Najbardziej bogate w ten składnik będą przede wszystkim natka pietruszki oraz seler. Jeśli chcemy również uzupełnić dietę o zielone koktajle, na bazie składników takich uzyskamy zasadowe pożywienie, które będzie wpływać na równowagę kwasowo zasadową i gwarantuje nam dobre zdrowie.

Warto jednak mieć to na uwadze, by chronić się przed toksynami. Dlatego właśnie będzie to cenny preparat pomocniczy, który będzie pozytywnie działał na nasz organizm. Jeśli chcemy zadbać skutecznie o nasz organizm a także profilaktykę prozdrowotną dobrze będzie sięgać po naturalne produkty, które bazują wyłącznie na składnikach organicznych. Picie płynnego chlorofilu to tak naprawdę jak kąpiel słoneczna, która będzie wpływać pozytywnie na nasze tkanki, komórki, narządy.

Udostępnij